Scroll to Content

O TURNIEJU

Co myślicie o takim połączeniu: sportowe emocje + plaża? Witamy w Estoril, portugalskiej krainie słońca i oceanu!

Organizator


IBERCUP

KATEGORIE WIEKOWE


CHŁOPCY

U-8, U-9, U-10, U-11, U-12, U-13, U-14, U-15, U-16, U-17, U-18

DZIEWCZYNY

U-14, U-16, U-18

LICZBA DRUŻYN


208

Location


Portugalia - Estoril (rejon Lizbony)

OBIEKTY SPORTOWE


10 lokalizacji

ZAKWATEROWANIE


Hotel

Bungalowy

SZKOŁY

PROGRAM

PONIEDZIAŁEK

PRZYJAZD I ZAMELDOWANIE

Bem-vindo a Portugal! Witamy w Estoril, mieście słonecznej pogody i urokliwych plaż. Po przyjeździe zameldujcie się w swoim miejscu zakwaterowania. Organizatorzy czekają na Was z powitalnym posiłkiem. Wieczór należy do Was. Spacer po plaży? Poznawanie wybrzeża? Zanurzcie się w powolnej atmosferze kończącego się dnia. Ale nie przesadźcie - jutro Wasz wielki dzień!

WTOREK

CEREMONIA OTWARCIA I ROZPOCZĘCIE TURNIEJU

Rozpoczynamy fazę grupową. Dajcie z siebie wszystko! Natomiast o godzinie 20.00 Organizatorzy zapraszają na stadion Hipodromo Cascais, aby wspólnie rozpocząć Ceremonię Otwarcia. Nie zapomnijcie, że wszyscy uczestnicy będą reprezentować swój kraj w paradzie z flagami. Przed Wami wielkie show i okazja do poznania nowych przyjaciół z całego świata!

ŚRODA

Rozpoczęcie turnieju i mecz gwiazd

Kontynuujemy mecze w fazie grupowej. Po południu możecie odpocząć na pięknych plażach lub wziąć udział w wycieczce na największe portugalskie stadiony – Benfica lub Sportring Lizbona. Na obu obiektach grali wielcy piłkarze podczas rozgrywek ligowych i międzynarodowych. Wróćcie wieczorem do Estoril, gdzie obejrzycie Mecz Gwiazd.

CZWARTEK

KONIEC FAZY GRUPOWEJ I MECZ OPIEKUNÓW

Kończy się faza grupowej i rozpoczyna się rozpoczyna się etap play-off. Trenerzy drużyn mają również możliwość zaprezentowania się na boisku podczas Meczu Opiekunów Drużyn w Salesianos o godz. 20:15. Kibice na start!

Piątek

FAZA PLAY-OFF

Trwa faza play-off. To ostatni dzień, aby powalczyć o miejsce w finałach. Jeśli po meczach potrzebujecie „przewietrzyć głowy” i przez chwilę nie myśleć o piłce nożnej, rozważcie propozycję wycieczki do sanktuarium w Fatimie. Inne opcje na relaks pozaboiskowy to karting, surfing lub paintball.

SOBOTA

Koniec fazy play-off

Dobiega końca faza play-off. Dziś rozgrywki skupiają się na grupie B chłopców, grupie A dziewcząt i w ramach drużyn chłopięcych 7-osobowych. Płynnie przechodzimy do podziału na grupy finałowe A i B. Dla tych, którzy nie mogą być obecni na stadionie, mecze transmitowane są przez portugalską telewizję krajową - RTP wraz z dedykowanym magazynem turniejowym.

Niedziela

FINAŁY I CEREMONIA ZAMKNIĘCIA

W ostatnim dniu turnieju rozegrane zostaną finały Playoff A dla chłopców z kategorii E, F, G i H. Krótko po godzinie 11:00 będziemy świętować Ceremonię Zamknięcia, podczas której której wszyscy uczestnicy turnieju otrzymają nagrodę od Organizatora. Pożegnalny lunch będzie ostatnią okazją do uściśnięcia dłoni. Do zobaczenia w przyszłym roku w Portugalii!

Estádio da Luz LIZBONA MUZEUM MORSKIE STADION SPORTINGU LIZBONY SANKTUARIUM W FATIMIE
Estádio da Luz
Stadion Benfiki został zbudowany, aby gościć drużyny występujące w finałach UEFA EURO 2014. To rok był wyjątkowy dla tego miejsca - odbył się tu również finał Ligi Mistrzów pomiędzy Realem Madryt i Atletico Madryt. Dziś, oprócz emocji sportowych, oferuje swoim odwiedzającym specjalne wycieczki z przewodnikiem w miejsca niedostępne dla publiczności. Ci, którzy chcą poznać historię tego miejsca, są zaproszeni do odwiedzenia muzeum znajdującego się w środku.
LIZBONA
Będąc tak blisko stolicy Portugalii, nie przegap okazji, aby ją zwiedzić! Jedno z najstarszych miast na świecie łączy style architektury z minionych epok. Łatwo tu się zagubić w krętach uliczkach miasta i poznać się skarbami ukrytymi za rogiem. Kościoły, katedry, pchli targ lub artystyczne ulice Alfamy - odkryj Lizbonę na swój sposób!
MUZEUM MORSKIE
Muzeum Morza w Cascais poświęcone jest podwodnej naturze i trudnej sztuce rybołóstwa. Możemy nie tylko obserwować tam stroje rybaków, ale także poznać sprzęt, z którego korzystają w codziennej pracy. Są tu także wystawy poświęcone zwierzętom i życiu, które rozwija się w oceanie.
STADION SPORTINGU LIZBONY
Zbudowany na potrzeby turnieju UEFA EURO 2004 stadion Sportingu Lizbona jest uważany za jeden z najbardziej awangardowych obiektów sportowych na świecie. Podczas specjalnej wycieczki entuzjaści piłki nożnej mogą wyjść tunelem na murawę, podobnie jak Cristiano Ronaldo, który zagrał swój ostatni mecz dla Sportingu Lizbona z Manchesterem United. Trybuny VIP, sala konferencyjna i szatnie zawodników są również dostępne dla zwiedzających. Foto: Edgar Jiménez
SANKTUARIUM W FATIMIE
Jeden z najważniejszych celów pielgrzymek na świecie. Oprócz głównego sanktuarium, odwiedzamy bazylikę Matki Bożej Różańcowej, Muzeum oraz interesujące wystawy. Miejsce, w któym można zatopić się we własnych myślach.